Günün her anında, her platformda onların yanında olun. Neler yaptıklarını, ne istediklerini ilk siz bilin.

SADAKAT PROGRAMI NEDİR?

Amaçları & Hedefleri

Plastik kart basan ve promosyon firmalarının müşteri sadakat programlarını sahiplenmeleri, tabelacıların reklamcıyız  diyerek reklamcılığı sahiplenmelerine benzemektedir.  Bu da bütünün ancak %1’ini oluşturmaktadır.

Kampanyaların, etkinliklerin, havada uçuşan büyük reklam bütçelerinin tek bir amacı bulunmaktadır; müşteri adaylarına ürünü tanıtmak ve onları satışa yönlendirmek. Ancak binbir zahmet ve harcama ile yakalanan bu müşterilerin sadık müşterilere dönüştürülememesi ve kaybedilmesi sürdürülebilir başarıyı engellemektedir. İşletmelerin bir sonraki kampanya döneminde aynı müşteri adaylarına ulaşabilmek için yeniden daha fazla maliyetlerin altına girmesine yol açmaktadır.

Oysaki bir şekilde dokunulan bu müşterilerin tanınabilmesi, davranışlarının izlenebilmesi ve ihtiyaçlarının doğru zamanlı olarak tespit edilmesi, onlara doğru teklifleri sunmamızı sağlamaktadır. Reklam bütçemizi sadece o ürüne ihtiyacı olanlara yönlendirmek, maliyetleri düşürdüğü gibi satışları katlamaktadır. Bu da ancak sadakat programlarıyla mümkün olmaktadır.

Kimler hedeflenmektedir?

Sadakat projesini hayata geçirmeden önce en önemlisi hedef kitlenin belirlenme aşamasıdır. Son kullanıcılara, bayilere yada çalışanlarınıza yönelik olarak sadak projesi yapabilirsiniz.

 • Son kullanıcılara / Tüketicilere yönelik
 • Bayilerinize yönelik
 • Çalışanlarınıza yönelik

Siz sadece hedef kitlenizi belirleyin. Biz sadakat programınızı hayata geçirelim ve işletelim.

Neler Sağlar?

 • Müşterilerin, bayilerin ve çalışanların firmaya sadakatini arttırır.
 • Pazarlama faliyetlerine haracanan bütçeleri ciddi anlamda azaltır.
 • Kişiye özel, ilgi alanlarına hitap eden reklamların oluşturulmasını sağlar.
 • Müşterilerin ne tür kampanyalar istediğinin, kampanyaların beğenip beğenmediğini ölçümlenmesini sağlar.
 • Hangi etkinliklere hangi kullanıcının daha çok katıldığının ölçümlenmesini ve kişilerin ilgi alanına giren etkinliklerin oluşturulmasına olanak verir.
 • Bayilerin ve çalışanların eğitilerek yetkinliklerinin arttırılması.
 • Müşterilerle iletişimin üst düzeyde tutulmasını sağlar.

Avantajları Nelerdir?

 • Sosyal medya ile entegre ve sosyal medya üzerinden alınan aksiyonlara puan kazanma imkanı.
 • Kullanıcıların davranışlarını gözlemleme sonucu onları segmente edebilme imkanı.
 • Segmente edilen kullanıcılara özel kampanyalar yapabilme imkanı.
 • Alışveriş ve puan analizleri.
 • Mobil cihazlara entegre.

NASIL YAPARIZ?

Bir işletmede / iş modelinde sadakat programından bahsedilebilmesi için öncelikle müşterilerin, bayilerin ya da kullanıcıları davranışlarının, ihtiyaçlarının ve kullanım alışkanlıklarının iyi tespit edilmesi gerekmektedir. Tüm bu aşamalar müşterilerin tanınması ve onlara özel tekliflerin sunulabilmesi için olmazsa olmaz öncelik taşımaktadır.

Müşteri analizinin doğru yapılması ve davranışların belirlenmesi sadakat programının temelini oluşturmaktadır. Müşterilerin cep numaralarını bilmek, ellerine birer plastik kart vermek ve onlara gerekli gereksiz zamanlarda mesajlar göndermek, görüldüğü gibi sadakat programı yapmak değildir.

Asıl yapılması gereken sadakat programının öneminin yeteri kadar algılanabilmesi ve gerekli adımların bu çerçevede atılabilmesi.

Kısacası plastik kartlar basıp müşterilere vermek sadakat programı yapıyoruz demek için yeterli değildir.

MODÜLLER

Neler Yokki

Tek yapmanız gereken sizin için uygun olan modülleri seçmeniz. Hepsi bu kadar basit.

HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ ?

Sadakat Programları Valhalla Digital Marketing Agency tarafından hazırlanmaktadır.

Valhalla İskandinav mitolojisinde Vikingli savaşçıların gittikleri en büyük cennettir. Valhalla Digital Marketing Agency bu felsefe ile yola çıkmıştır. “Her zaman en iyisini ortaya çıkarmak ve varılabilecek en üst mertebeye varmak” hedefimizdir.

Valhalla Digital Marketing Agency o mecra - bu mecra demeden 360 derece pazarlama hizmeti vermek için kurulmuştur. Tasarımın ve yaratıcılığın gücüne inanmaktadır. Dijital pazarlama uzmanlık alanıdır.

Son trendleri takip etmekten öte - trendlere yol veren, tecrübeli bir ekibe sahiptir. Biri İstanbul’da, biri Oslo’da olmak üzere iki ofisi bulunmaktadır. Bu sayede İskandinavya’dan Türkiye’ye geniş bir coğrafyaya hizmet vermektedir.

Kurucu ortaklarından Emre Recep Beşkardeş reklamcılık sektöründe 13 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bunun 8 senesi dijital reklamcılık ile geçmiştir. Türkiye’de çok yeni bir kavram olan kulüp ve sadakat projeleri konusunda sektörün öncülerindendir. Bu dalda Renault, Schwarzkopf, Kale, Dimes, Koroplast, Vakıfbank, Geberit gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarının 20’nin üzerinde sadakat ve kulüp projesini hayata geçirmiştir. Projelerin yönetimi konusunda danışmanlık vermiştir.

İLETİŞİM

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!

telefon:
444 4 751

adres:
Uphill Towers B – Blok
K:21 D:124 Batı Ataşehir
İstanbul / Türkiye

MESAJ GÖNDERİN!

Adınız Soyadınız:

E-mail Adresiniz:

Konu:

Mesajınız:

Mesajınız bize ulaştı!
Teşekkürler.